KRAINA PRZYGÓD Przedszkole Miejskie Nr 13 w Ostrołęce
Strona głowna  /  Aktualności
Aktualności

Potwierdzenie woli przyjęcia dziecka do Przedszkola Miejskiego Nr 13  KRAINA PRZYGÓD odbywa się drogą mailową na adres e-mail: pm13oka@gmail.com w terminie do 4 kwietnia 2020r.

data dodania: 2020-03-31 11:04:52

Kochani, od kilku dni uczymy się i bawimy w domach, unikamy wyjść, spotkań nawet z przyjaciółmi i rodziną. Nie tylko doskwiera nam czasami nuda, ale też tęsknota za bliskimi. Pomagają nam nowe technologie. Wyobraźcie sobie jednak, że kiedyś było inaczej, wyobraźcie sobie świat, w którym nie ma komputerów, telefonów i laptopów. Świat, gdzie jedynym źródłem komunikacji są pocztówki i listy, na które czeka się całymi dniami, tygodniami, a nawet może i miesiącami.

Wyobraźcie też sobie, że w takim właśnie świecie żyło kiedyś całe mnóstwo ludzi, których sami znacie. Wasi dziadkowie, starsi krewni i rodzice – ich sposoby na porozumiewanie się z innymi różniło od Waszych całe morze skomplikowanych technologii. To były inne czasy, ale zdecydowanie nie brakowało im uroku.

data dodania: 2020-03-24 13:49:06

W odpowiedzi na zaistniałą sytuację, ale także na apel Ministra Edukacji Narodowej, a przy tym chcąc zachęcić dzieci do przebywania w domu i naukę; przygotowaliśmy serię pakietów materiałów dydaktycznych do wspólnej domowej nauki rodziców i dzieci.

W ramach akcji „Dzieci uczą rodziców w domu” w środy i piątki na stronie internetowej www.crl.org.pl będą ukazywać się materiały do pobrania całkowicie za darmo. Zamieszczane lekcje obejmują tematykę zdrowego bezpieczeństwa, zdrowego trybu życia, promocji sportu, ekologii czy historii. Liczba lekcji będzie zależna od rozwoju sytuacji i ewentualnej decyzji co do wydłużenia okresu zamknięcia placówek.

data dodania: 2020-03-23 12:11:51

Zmiana zasad rekrutacji do przedszkoli oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, w związku z koronawirusem w Polsce.

W przedszkolu/szkole zachowane są zaostrzone reguły sanitarne, w związku z tym ulega zmianie dotychczasowy sposób potwierdzania woli. Etap ten odbywać się będzie drogą mailową na adres przedszkola/szkoły w terminie od 31 marca od godz. 15:30 do 03 kwietnia do godz.15:00.

Ewentualne konsultacje udzielane są wyłącznie telefonicznie i mailowo.

Adresy mailowe i numery telefonów przedszkoli/szkół można znaleźć na ich stronach lub na stronie Miasta Ostrołęki www.ostroleka.pl w zakładce urząd/tablica ogłoszeń bip/jednostki organizacyjne.

W nadchodzących dniach będziemy państwa informować o kolejnych krokach.

data dodania: 2020-03-17 09:40:40

W środę 11 marca Premier Mateusz Morawiecki ogłosił decyzję o zamknięciu placówek oświatowych. W całym kraju od 12 marca do Wielkanocy zostają odwołane zajęcia w żłobkach, przedszkolach, szkołach i uczelniach wyższych.

Ostrołęckie szkoły i przedszkola będą zamknięte od piątku 13 marca br. W czwartek 12 marca będzie zapewniona opieka świetlicowa dla dzieci, którym tego dnia rodzice nie mogą zapewnić opieki w domu. Szkoły będą zamknięte co najmniej do Wielkanocy.

Rodzicom dzieci w wieku do lat 8 przysługuje dodatkowy zasiłek opiekuńczy w wymiarze 14 dni, który nie wlicza się do ogólnego limitu 60 dni zasiłku opiekuńczego. Aby uzyskać dodatkowy zasiłek opiekuńczy wystarczy złożyć oświadczenie do swojego pracodawcy. Wzór oświadczenia można pobrać na stronie internetowej ZUS www.zus.pl.

W przypadku pytań i wątpliwości należy kontaktować się z dyrekcją szkoły/przedszkola, do której uczęszcza dziecko, bądź z Wydziałem Oświaty w Urzędzie Miasta Ostrołęki, nr tel.: +48 (29) 764 68 11 numery wewnętrzne: 285, 289, 245, 253.

Więcej informacji na stronie:

data dodania: 2020-03-12 10:21:30

Zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dnia 13 lutego 2019r. Zmieniające rozporządzenie w sprawie zasad organizacji i udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej w publicznych przedszkolach, szkołach i placówkach (Dz.U. 2019 poz. 323) informujemy, iż taka pomoc udzielana jest przez nauczycielki przedszkola w codziennej pracy.

Zajęcia z logopedii dla dzieci 5-6 letnich wskazanych do terapii po badaniach przesiewowych będą odbywały się w piątek w godz. 12.00 -15.00

data dodania: 2019-09-22 20:01:11