Strona głowna  /  Galeria  /  Zajęcia z psem w Jagódkach
Zajęcia z psem w Jagódkach
data dodania: 2016-10-16

W ramach realizowanego programu autorskiego "Jestem przyjacielem przyrody" oraz rocznego planu pracy przedszkola dla dzieci z grupy "Jagódki" została zorganizowana sytuacja edukacyjna z udziałem psa. Spotkanie to pozwoliło dzieciom na poszerzenie wiedzy o świecie zwierząt oraz poznanie zasad postępowania z nieznanym psem. W czasie tego spotkania dzieci rozwijały empatię i poczucie odpowiedzialności, uczyły się prawidłowych i bezpiecznych zachowań w kontakcie z psem. Zajęcia te dały wiele radości i były pouczające. Dzieci dowiedziały się, że przebywanie z psem-przyjacielem człowieka, pozytywnie wpływa na samopoczucie dzieci i dorosłych. Dowiedziały się również, że takie zajęcia nazywamy dogoterapią.

Spotkanie to poprowadziła mama Nikodema - pani Ewelina Minota. Serdecznie dziękujemy za wizytę w przedszkolu :)