To takie proste!
Strona głowna  /  Galeria  /  Spotkanie z leśnikiem
Spotkanie z leśnikiem
data dodania: 2016-11-05

W dniu 24 października 2016r. w ramach realizowanego programu autorskiego "Jestem przyjacielem przyrody"  do Przedszkola Miejskiego Nr 13 przybył leśniczy

Pan Krystian Kowalczyk z Nadleśnictwa Ostrołęka.

Celem spotkania było:

• pogłębianie wiedzy na temat podstawowych zasad ochrony środowiska,
  • kształtowanie poczucia za stan środowiska przyrodniczego,
  • uświadamianie dzieciom niebezpieczeństwa, jakie mogą zagrażać środowisku ze strony człowieka,
  • pogłębianie wiadomości na temat mieszkańców lasu,
  • zachęcanie do dokarmiania ptaków i zwierząt w najtrudniejszym okresie jakim jest zima,
  • zapoznanie dzieci z pracą leśnika.

Dzieci najpierw wysłuchały bajki o dobrych radach na złe odpady czyli o "Ekologicznym Czerwonym Kapturku" czytanej przez leśnika, a póżniej  przypomniały zasady dobrego zachowania się w lesie oraz odczytywały znaki dotyczące tych zasad: zachowanie ciszy, zakaz wyrzucania śmieci, zakaz rozpalania ogniska, unikanie kontaktu z dzikimi zwierzętami. Przypomniały również, w jaki sposób należy pomagać zwierzętom i ptakom, aby mogły przetrwać trudny okres. Następnie gość zainteresował dzieci opowiadaniem o lesie i jego mieszkańcach z wykorzystaniem ilustracji, obrazków i naturalnych okazów przyrody.

Dzieci miały także możliwość zadawania pytań, na które gość miał zaskakujące i wyczerpujące odpowiedzi. Na koniec spotkania każde dziecko otrzymało kredkę wykonaną z drewna. Serdecznie dziękujemy za spotkanie.

Strona: 1 2 3