Strona głowna  /  Galeria  /  Spotkanie ze stomatologiem
Spotkanie ze stomatologiem
data dodania: 2016-12-04

28 listopada Jagódki oraz Jeżyki wzięły udział w spotkaniu ze stomatologiem - Panem Pawłem Duszyc, który opowiedział dzieciom, jak dbać o zęby i higienę jamy ustnej.
Przedszkolaki zapoznały się z aktualną piramidą zdrowia oraz dowiedziały się, że słodycze można jeść ale w jak najmniejszej ilości. Potem, najlepiej byłoby porządnie wyszorować swoje zęby.
Pan dentysta przyniósł ze sobą model szczęki, na którym dzieciaki uczyły się prawidłowego szczotkowania zębów. Wyjaśnił również przedszkolakom, co robić, aby zęby jak najdłużej pozostały zdrowe, zachęcając przy tym do wizyt w gabinecie stomatologicznym.
Dzieci były zainteresowane tematem, zadawały panu dentyście pytania i odpowiadały na pytania zadawane przez stomatologa.
Na koniec spotkania przedszkolaki podziękowały śpiewem piosenki "Hej szczoteczko"